Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla pracodawców i przedsiębiorców » Pośrednictwo pracy krajowe
Statystyki graficzne

Pośrednictwo pracy krajowe

Pośrednictwo pracy jest jedną z podstawowych usług realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Hajnówce, polegającą na inicjowaniu i organizowaniu różnego rodzaju przedsięwzięć, których celem jest udzielanie pomocy:


• pracodawcom w pozyskaniu pracowników o poszukiwanych kwalifikacjach zawodowych,
• bezrobotnym i poszukującym pracy w uzyskaniu  zatrudnienia odpowiadającego ich oczekiwaniom i możliwościom.

 

Jeśli potrzebujecie Państwo zatrudnić pracownika zapraszamy do skorzystania z  usług pośrednictwa pracy.

 

Nasze usługi są bezpłatne!

 

1. Zgłaszanie ofert pracy:

 • osobiście – pok.3 (CAZ)
 • faxem (85) 682 96 11
 • pisemnie (poczta, internet)

UWAGA:


Zgodnie z art. 36 ust. 5a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2018r., poz. 1265 i 1149) pracodawca może  zgłosić ofertę pracy wyłącznie do jednego powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na siedzibę pracodawcy lub miejsce wykonywania pracy lub innego wybranego przez siebie urzędu.

Zgłoszenie oferty pracy powinno zawierać:

 • Nazwę i adres pracodawcy
 • formę prawną
 • liczbę zatrudnionych pracowników
 • numer REGON, PKD 2007, NIP
 • nazwę stanowiska pracy
 • wymagania - oczekiwania wobec kandydatów (wykształcenie, staż pracy, uprawnienia i umiejętności, znajomość jęz. obcych)
 • charakterystykę pracy/ zakres obowiązków
 • wysokość wynagrodzenia brutto
 • miejsce wykonywania pracy

Jeśli pracodawca zamierza zatrudnić kandydatów z państw UE/EOG  zgłoszenie powinno ponadto zawierać  informacje:

 • określenie poziomu znajomości jęz. polskiego oraz wskazanie w jakim języku powinny być składane dokumenty aplikacyjne
 • możliwości zakwaterowania, wyżywienia itp.

Zgodnie z art. 36 ust.5e i 5f ustawy z dnia 20.04.2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z  2018r., poz. 1265 i 1149) oraz § 8 pkt 2 rozporządzenia w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz.U. z 2010r., Nr 177, poz. 1193) Powiatowy Urząd Pracy nie może przyjąć do realizacji oferty pracy, o ile pracodawca:

 1. zawarł w ofercie wymagania, które naruszają zasadę równego traktowania w zatrudnieniu w rozumieniu przepisów prawa pracy, i mogą dyskryminować kandydatów do pracy, w szczególności ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie lub orientacje seksualną;
 2. w okresie do 365 dni przed dniem zgłoszenia oferty pracy został ukarany lub skazany prawomocnym wyrokiem za naruszenie przepisów prawa pracy albo jest objęty postępowaniem dotyczącym naruszenia przepisów prawa pracy,
 3. w tym samym czasie   zgłosił tę  ofertę  pracy do innego powiatowego urzędu pracy.

Pracodawca składając ofertę pracy powinien złożyć oświadczenie o tym, iż w ofercie nie zawarł wymagań naruszających zasadę równego traktowania w zatrudnieniu oraz, że w okresie 365 dni przed dniem zgłoszenia oferty pracy nie został  ukarany lub skazany prawomocnym wyrokiem za naruszenie przepisów prawa pracy albo nie jest objęty postępowaniem dotyczącym naruszenia przepisów prawa pracy, a także nie zgłosił w tym samym czasie  tej oferty pracy do innego powiatowego urzędu pracy.

 

Zapraszamy do pobrania wzoru zgłoszenia wolnego miejsca pracy, który zawiera niezbędne informacje wymagane od pracodawców składających oferty pracy w urzędzie.

Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 09:03:30)
Zredagowana przez: PUP Hajnówka (2018-07-09 10:02:50)

Pliki do pobrania

Typ Nazwa pliku Dodano Rozmiar
Dokument Formularz zgloszenia oferty pracy 2013-07-09 93.5kB POBIERZ

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://puphajnowka.pl/strona/posrednictwo-pracy-krajowe/106